V oblasti BOZP se má člověk stále co učit, říká náš technik

Jedním z nejdůležitějších článků celé Extérie jsou samozřejmě technici. Jen díky nim můžeme klientům nabízet komplexní služby v BOZP a PO od pravidelných prověrek až po zastoupení u kontroly, proto jsme se jednoho z nich rozhodli vyzpovídat. Jan pracuje v Extérii od roku 2019, má tedy za sebou už řadu zkušeností. Jak ale vypadaly jeho začátky a co ho vůbec na tuto pozici přivedlo?

Co tě k Extérii přivedlo?

Bylo to skrz inzerát. Tam jsem se dozvěděl, že se hledá technik pro BOZP a PO, takže jsem si řekl, proč to nezkusit. Poslal jsem životopis a motivační dopis a čekal na odpověď.

Co bylo zpočátku na této práci nejnáročnější?

Asi vůbec všeobecně pojmout celou oblast BOZP a PO. Všechno pro mě bylo nové, takže jsem se v tom musel nejdříve zorientovat a nějakým způsobem se vypořádat se všemi novinkami. I teď jsou věci, které nevím, ale stále se učím, doptávám a snažím se dále zdokonalovat v celé oblasti, která je opravdu velice bohatá. Souvisí to také s tím, že není rok, co by nevypršela platnost některého zákona nebo nepřišla nová vyhláška či novelizace.

Našel ses v tom, co děláš?

Rozhodně to pro mě bylo něco nového, ale tím, že se rád učím nové věci, jsem byl rád, že jsem měl možnost poznat úplně novou oblast.

Co vše na své pozici jako technik děláš?

Má práce je jednak o prověrkách a školení zaměstnanců nebo vedoucích. Zároveň jsou mým úkolem kontroly dokumentace, tedy všechny směrnice, revizní zprávy, kolaudační rozhodnutí a podobně. Chodím také na kontroly pracoviště, kde si člověk musí stále klást otázku, co je ještě v pořádku, a veškeré závady a problémy na pracovišti musí oznamovat jednateli. Dále samozřejmě s jednateli diskutuji, vysvětluji jim vše potřebné a podávám návrhy na to, co je možné změnit k lepšímu.

Jak se od práce ve volnu odreaguješ?

Nejdříve si musí člověk vůbec uvědomit, že si odpočinek potřebuje dovolit. Poté dělám vše pro to, abych nemyslel na práci. Takže chodím třeba na procházky do přírody, čtu knížky, poslouchám hudbu, ale snažím se vyžít i sportovně. Zkrátka hlavu zaměstnám jiným směrem.

    Zašlete nám svůj životopis, rádi se setkáme osobně.

    Maximální velikost souboru: 10MB | Typy souborů: pdf, csv, xlsx, gif, png, jpg, jpeg, doc, docx, ppt, pptx, odt