Z technika na vedoucího technického oddělení. Pan Denis je příkladem, jak lze s Extérií růst!

V době rozhovoru je v Extérii dva a půl roku. Denis nastoupil jako absolvent v oboru požární ochrany a během krátké doby se vypracoval na Vedoucího technického oddělení. V dnešním článku se podělil o to, na jakou pozici původně nastoupil, co ho po nástupu překvapilo a jak mu Extéria pomohla vyrůst nejen v kariérním, ale i osobním životě!

Denisi, proč jste se rozhodl pro práci v Extérii a na jaké pozici jste začínal?

Po škole jsem uvažoval, kterým směrem se vydat. Původně jsem se po vystudování chtěl přidat k hasičům. O trochu více mě ale nakonec začala lákat spíše prevence. Když jsem pak na kariérním portále našel inzerát, v té chvíli jsem se rozhodl pro práci technika.

Po úspěšném absolvování pohovoru jsem tedy nastoupil jako Technik PO, BOZP a OŽP. Ta práce mě lákala, chtěl jsem jezdit do terénu a pomáhat klientům s BOZP a PO prevencí.

Měl jste tedy předchozí zkušenosti v oboru BOZP a PO. Myslíte, že je to nutné?

Určitě to pro mě u pohovoru byla výhoda, určitě to ale nebyla podmínka. Sám jsem vystudoval požární ochranu, o bezpečnosti práce jsem do té doby slyšel pouze okrajově. Navíc jsem vše znal pouze z teorie, až když jsem začal pracovat, se mi vše praxí začalo propojovat dohromady. Proto věřím, že není nutné mít předchozí znalosti, protože po nástupu uchazeče perfektně zaučí. Pamatuji si, jak jsem doma studoval materiály, s kolegou jsem jezdil na výjezdy, kde jsem se učil, jak správně jednat s klienty a jak svou práci dělat co nejlépe.

Jaké byly první dojmy? Je něco, co Tě po nástupu překvapilo?

Ze začátku toho bylo hodně a je fajn, se na to připravit. Absolvujete několik školení: ohledně nabízených služeb, samotného BOZP a PO nebo třeba ohledně zacházení s interním systémem. V praxi mě potom možná překvapilo i chování některých klientů, tam je dobré se naučit, jak situaci ustát a případně situaci zachránit. Dále je nutné pilovat svoje prezentační dovednosti pro školení, kdy časem školíte třeba 50-100 lidí. Jako kluk, který nikdy předtím nepracoval v kancelářském prostředí, mě příjemně překvapilo moderní zázemí centrály nebo firemní auto.

Jaká je tvoje aktuální pozice?

Po zapracování v Extérii jsem se stal Inspektorem, to znamená, že jsem pořád jezdil ke svým klientům, ale zaučoval jsem i nové techniky, kteří se stali mými podřízenými. Tím se ze mě nově stal nadřízený i pro starší zaměstnance, s čímž jsem se musel ze začátku popasovat.

Na základě dobrých výsledků a pracovitosti mi byla, od října minulého roku, nabídnuta funkce Vedoucího technického oddělení, kterou jsem přijal jako další výzvu. A udělal jsem dobře. Spoustu věcí mě to opět naučilo a cítím, že mě to posunulo nejen v kariérním i osobním životě. Zjistil jsem například, že je nutné si umět práci dobře zorganizovat: co můžu odložit na později a co naopak musím udělat hned. Byl pro mě velký skok si uvědomit, že ne všechnu práci zvládnu udělat sám a že je nutné ji občas přidělit někomu jinému. Musel jsem se tedy naučit práci delegovat a umět rozdělit, co je efektivní přidělit někomu jinému a co zvládnu udělat sám.

Zaujala vás práce v oboru BOZP a PO? Přidejte se k nám!

Zaujala Vás práce u nás? Ocenil/a byste předání know-how a neustálou oporu ze strany zaměstnavatele? Jsou pro vás zajímavé benefity jako je stravenková a Multisport karta, notebook a firemní vozidlo?

Odstartujte svou kariéru v oboru, který je dán zákonnou povinností a ozvěte se nám na e-mail: personalni@exteria.cz, přiložte svůj životopis a my se budeme případně těšit na pohovoru!

    Zašlete nám svůj životopis, rádi se setkáme osobně.

    Maximální velikost souboru: 10MB | Typy souborů: pdf, csv, xlsx, gif, png, jpg, jpeg, doc, docx, ppt, pptx, odt